ליאת לזר

יועצת עסקית לארגונים בצמיחה

הצצה למה שעובר בראש של המנהלים המצליחים בעולם, חלק 2

כמו שסיפרתי לכם, בימים אלו אני משיקה בישראל את Scaling Up, השיטה המצליחה בעולם לאימון עסקי למנכ"לים ומנהלים בכירים, לצמיחה עסקית מוגברת בשורת ההכנסות והרווחיות. אחד היתרונות הגדולים של השיטה הוא חשיפה למנהלים שהגיעו לפסגה וכן למובילי דעה עולמיים בתחומים של אקדמיה, כלכלה, ספרות ועוד.

השתתפתי בכנס און ליין של סקיילינג אפ, Leading the Recovery 2.0 (צפו בו מעל 5,000 מנכ"לים וחברי הנהלה). התרגשתי לקחת חלק בפורום, שלפני שהצטרפתי ל-Scaling Up יכולתי רק לקרוא עליו בעיתון. הוידאו של הראיונות מצטרף לארגז הכלים העשיר והיחודי של Scaling Up וכבר עכשיו אני מזמינה אתכם לקבוע איתי קבוצות דיון שבמרכזן הוידאו של הראיונות עם המנהלים המצליחים בעולם ויצירת שיח סביב נושאים ניהוליים חמים.

אני גאה לשתף אתכם במסרים המרכזיים של ארבעת הדוברים בכנס, חלק שני (קישור לחלק הראשון):

אני גאה לשתף אתכם במסרים המרכזיים של ארבעת הדוברים בכנס, חלק שני (קישור לחלק הראשון)

 • SIR RICHARD BRANSON – Founder of The Virgin Group (virgin.com)
 • ADAM GRANT – Professor of management and psychology at The Wharton School, co-author of
  Option B: Facing Adversity, Building Resilience, and Finding Joy (www.adamgrant.net/bio)

אדם גרנט ADAM GRANT, פרופסור לניהול ופסיכולוגיה בבית הספר וורטון, ממחברי הספר Option B: Facing Adversity, Building Resilience, and Finding Joy

 (www.adamgrant.net/bio)

 • הצוותים המאושרים ביותר הם אלה שחשים את הביטחון הפסיכולוגי הרב ביותר.
 • מנהלים רבים רוצים לייצר ביטחון פסיכולוגי אך למעשה מונעים אותו. הם אומרים, "אל תביא לי בעיות. תביא לי פתרונות". זוהי גישה מסוכנת. אם אנשים רשאים לדבר רק כשיש להם פתרון, לא תשמעו על הבעיות הכי גדולות שלהם.
 • הוא ממליץ למנהלים לדבר בפתיחות על התפתחותכם האישית שלהם ועל הביקורת שקיבלו בעבר.
 • כשיש בעיות, התכנסו יחד כדי לפתור אותן. בקשו מאנשים לבחון רעיונות בצורה עצמאית ואז כנסו את הקבוצה יחד כדי להעריך את אותם רעיונות. מנפו את חוכמת ההמונים.
 • אל תישארו רק במרחבי התוכן הרגילים עם הקשרים הקרובים אליכם ביותר. קשרים חזקים נותנים לכם הרבה ידע מיותר. תקשורת עם קשרים חלשים מוסיפה יותר יצירתיות וחדשנות. סביר יותר שתקבלו מידע טוב ממישהו שהכרתם פעם. חפשו את אותם אנשים,ששייכים קבוצת הקשרים החלשים וצרו איתם קשר.

סר ריצ'ארד ברנסון מייסד קבוצת וירג'ין  SIR RICHARD BRANSON – Founder of The Virgin Group

virgin.com

 • כושר צריך להיות חלק מהחיים של כולנו. סר ריצ'ארד הציב לעצמו אתגר להיות בכושר הטוב ביותר של חייו ביום הולדתו ב-70, אותו חגג לא מזמן.
 • השקפתו האופטימית על בני האדם גורמת לו להאמין שאנו מסוגלים להשיג כל דבר כמעט.
 • ליזמים שעוברים תקופה קשה, עצתו היא: "תנו את כל מה שיש לכם כדי לשרוד. אם זה לא עובד, אל תניחו לזה לדכא אתכם ליותר משבוע – או אפילו ליום אחד. ביום שלמחרת קומו ותרימו את עצמכם. עבדו על דרכים לעשות את זה שוב, או לעשות משהו שונה. אולי אפילו תגלו שיותר מלהיב ומאתגר להתחיל מאפס."
 • באשר לנושאים החשובים ביותר שבהם צריך לעסוק כדי לשנות את העולם – לדברי סר ריצ'ארד, השינוי האקלימי הוא האיום הגדול ביותר שבפניו עומד העולם, ואחריו סכסוכים ומגפות. "בין כל האנשים שמשתתפים בשיחה הזאת, נוכל לחולל שינוי של ממש."
 • לאחרונה החברות שבבעלותו מתפקדות במצב הישרדותי, חברות התעופה שלו נפגעו ופעילות ההפלגות של Virgin נסגרה. הצלחתה של Virgin Galactic מאפשרת לחברה לצוף מעל פני המים.
 • במקום תכנון אסטרטגי, הוא עושה כל דבר על ידי אינסטינקט. "אם אני רואה חלל ריק בשוק, אקפוץ ישר פנימה ואנסה למלא אותו". הוא לא הושיב את עצמו לחשיבה אסטרטגית ואמר "מה המהלך הבא שלנו?", אך סבור שזו דרך לא פחות טובה לעשות זאת.
 • אחד המוקדים המשמעותיים בפעילותו הוא בניית ארגונים ללא כוונת רווח כמו B Team (org), Ocean Elders (www.oceanelders.org/sir-richard-branson), והמועצה הגלובלית למדיניות סמים (www.globalcommissionondrugs.org/commissioner/richard-branson).
 • ובאשר ל-Virgin Galactic: "אני יכול לומר בבטחה שתגיע לחלל בתחילת השנה הבאה."

אני מזמינה אתכם לקבוע איתי קבוצות דיון שבמרכזן הוידאו של הראיונות עם המנהלים המצליחים בעולם, ויצירת שיח סביב נושאים ניהוליים חמים. התקשרו אלי ל-053-3381410 או שילחו לי מייל liat.lazar100@gmail.com

אולי יעניין אותך

סיפור ההצלחה של iTalent ו-Scaling Up

חברת iTalent היתה הלקוח הראשון שלי שבחר ליישם את המתודולוגיה של Scaling Up וגייס את כל הארגון לתהליך של מחוייבות ועבודת צוות, שהובילה לתוצאות שיא ולקפיצת מדרגה בכל הפרמטרים העסקיים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן