ליאת לזר

יועצת עסקית לארגונים בצמיחה

בלוג

יעוץ עסקי לארגונים בצמיחה

למה לי פודקאסט, פוסט הקדמה

נראה לי הגיוני להתחיל את הפוסט הזה במה זה פודקאסט ולמה אני בכלל כותבת על הנושא הזה.
הכל התחיל בנובמבר 2016. הייתי בכנס של 3 ימים של חברת דאבל יו, שמטרתו התמקדות בעסק העתידי והקיים של כל משתתפת. הכנס מיועד לנשים יזמיות, מרתון של 3 ימים המוקדשים לרישות ובניית המיזם. החזון של החברה: להקים קהילה של נשים יזמיות בכל העולם. נשמע מדהים ויתכן שזה אפילו אפשרי. בימים אלה הן מרימות כנס כזה בקוסטה ריקה, ובמקביל עובדות במרץ על מיני כנס לתלמידות תיכון ביאליק רוגוזין בתל אביב, שיערך בתחילת מרץ.
במהלך הכנס שאלו אותי כמה פעמים למה אני לא עושה פודקאסטים. שאלתי "מה זה?" והשיבו לי: תחשבי על תוכנית רדיו שאת יכולה לשמוע אותה מכל מקום ובכל זמן שתחליטי. המגמה היום הולכת לכיוון השמע, אנשים פחות קוראים ומעדיפים להקשיב לתכנים בזמן הפנוי שלהם.
הרבה אנשים שדיברתי איתם על הנושא היו צריכים הסבר קצר מה זה. אז הנה הגדרה לפודקאסט מתוך ויקיפדיה:
מילה "פודקאסט" מורכבת משתי מילים: ה-Pod נגזר מנגן המדיה של Apple – האייפוד – iPod. חברת אפל ויתרה על השימוש במילה הגנרית.  ה-Cast הוא קיצור של המילה Broadcast (שיטות הפצה בתקשורת נתונים). הרעיון הוא חיבור השידור אל ה-iPod.
ניתן לראות בפודקאסט כסוג של רדיו אינטרנטי אשר מנותק ממגבלות המקום והזמן (Radio-On-Demand). מבחינת תוכן, אין הבדלים מהותיים בין פודקאסטים ובין סוגי רדיו מסורתיים (כגון רדיו FM): עיקר החדשנות בפודקאסטים הוא באופן הפצתם."
 פודקאסט אינפו
הרעיון להקליט פודקאסט נשמע לי מעניין ושווה בדיקה. אני באמת ובתמים בודקת דברים שנשמעים מעניינים ורלוונטיים ומנסה גם לחשוב קדימה. רצה הגורל ובאותו שבוע הוזמנתי להרצות בקורס "משאבי אנוש פרקטי". שם פגשתי לראשונה את רעות פלג. בסוף ההרצאה רעות שאלה אם יש לי זמן. התחלנו לדבר ואז נשאלתי אם מתאים לי לעשות פודקאסט איתה. אתם יכולים לנחש מה היתה התשובה והנה אני כאן כותבת על זה פוסט. על הפודקאסט שלנו ארחיב בהמשך. זה תהליך מרתק מבחינתי של לצאת מהנוחות וללמוד דברים חדשים.
התחלתי לשמוע פודקאסטים בזמן שאני צועדת (3-4 פעמים בשבוע) וניסיתי גם בזמן נסיעה, פחות נוח כי איכות השמע פחות טובה, אבל אולי ברכב שלכם התנאים יותר טובים. אני מרגישה שאני עושה פעמיים טוב לעצמי: גם ספורט וגם לומדת דברים חדשים בלי "לבזבז" זמן עבודה או איכות בבית. זה הפך להיות הגורם הממריץ להליכות שלי, באמת.

פודקאסטים מעניינים שהתחלתי להאזין להם:

עושים היסטוריה – רן לוי, בין הראשונים בישראל שהתחילו להקליט פודקאסטים. יש לו פודקאסטים גם בנושאי: עסקים, טיול ותנ"ך.
פופקורן – ליאור פרנקל, מראיין אנשים עם סיפורים מרתקים ותובנות אדירות כדי ללמוד מניסיונם.
CAREER YOGA – נרקיס אלון, המנכלית של דאבל יו ועמליה דואק, עיתונאית ערוץ 2, שמדברות על קריירה במאה ה-21 ומארחות אנשים מאד מעניינים.
השבוע בסטארטאפים – עם דוד כץ ואיתן לויט, שמטרתו לשתף ידע וקשרים בין יזמים ויזמות.
התוכנית, פודקאסט על יזמות חברתית – המכוון לאנשים שרוצים לשנות את החברה או לעשות טוב. התוכנית מארחת יזמים חברתיים, משקיעים, מנהלי קרנות וחממות כדי לשתף ידע ולהגדיל את הסיכוי של כולנו לעשות טוב יותר.
הבריף – פודקאסט בנושא שיווק. מאיה גרוסמן ודינה שובל, חברות שהן במקרה גם נשות שיווק ודיגיטל שחיות ונושמות את העבודה שלהן החליטו להנגיש ולהפיץ פרספקטיבות חדשות, בהסתכלות על תחום השיווק המשתנה.

לסיכום

1. אם יש לכם המלצות לפודקאסטים מעניינים, שתפו אותי.
2. טכנולוגיה זה לא רק לצעירים, עובדה!
3. תעיזו, אל תפחדו, דברו איתי, אולי אני יכולה לתת לכם דחיפה קטנה.

6 תגובות

 1. שלי לואיס

  18 בפברואר 2017 ב 00:17

  מעניין ליאת! עושה חשק לשמוע עוד

  • Liat Lazar

   18 בפברואר 2017 ב 20:07

   מעולה, יגיע עוד בהמשך

 2. יובל מלחי

  15 באוגוסט 2017 ב 12:44

  https://historia.co.il/פודקאסטים-מומלצים/

  • Liat Lazar

   15 באוגוסט 2017 ב 18:41

   אחלה, אאזין

 3. עצמונה

  11 ביולי 2018 ב 05:44

  הפודקאסט של יובל מלחי. מומלץ

  • Liat Lazar

   11 ביולי 2018 ב 18:08

   שמעתי עליו דברים טובים אני באמת צריכה להקשיב, תודה

Comments are closed.

דילוג לתוכן