ליאת לזר

יועצת עסקית לארגונים בצמיחה

בלוג

יעוץ עסקי לארגונים בצמיחה

Meetinkz אחד הרעיונות המבריקים ששמעתי עליהם.

ההיכרות שלי עם דורין התחילה ככה: קיבלתי הודעה באתר שלי וזאת לשונה: "הי ליאת, נכנסתי לבלוג שלך ורציתי שתכנסי ללינק הזה ותגידי לי מה את חושבת".

חשבתי לעצמי, מי זאת שמבקשת ממני להיכנס לאתר שלה בכזאת ישירות בלי שאכיר אותה. אני סקרנית, אז נכנסתי לקישור ונפלה לי הלסת. הרגשתי כמו אליס בארץ הפלאות, כאשת משאבי אנוש הרגשתי שפתרו לי הרבה בעיות וזמן.

מה זה הדבר הזה שכל כך ריגש אותי? הנה הראיון שערכתי עם דורין שרון, מייסדת MEETINKZ שתספר על המיזם:

דורין, מה זה MEETINKZ?

״זו פלטפורמה בינלאומית שמאפשרת לחברות להשכיר און-ליין חדרי ישיבות, לפגישות, סדנאות, אירועים קטנים, בכל מקום בארץ, לפי שעה. באתר ניתן למצוא חדרי ישיבות פורמאליים: מעונבים ומפונפנים, חדרי ישיבות מעוצבים: מודרניים וטרנדיים, וחדרים שלא נולדו חדרי ישיבות, אבל יש בהם כל כך הרבה השראה אז צורפו גם הם.

בשלושה קליקים ניתן להזמין את החלל המושלם עבור הפגישה הבאה, לסמן וי על הלוקיישן ולהתחיל להתמקד בתכנון תוכן הפגישה״.

על איזה צורך MEETINKZ עונים? מה החידוש שהסטארטאפ שלך מביא לעולם?

״עד היום מנהלות משאבי אנוש בחברות, יועצים ארגוניים, מאמנים, מנהלים ועוד, בזבזו זמן רב על חיפוש מקומות למפגשים מכל סוג. מתחילים בחיפוש ברשת ואז עוברים לסאגה של טלפונים, משלוח הצעות מחיר, אחד שלח, אחד ישלח מחר, אחר לא הספיק, ואז צריך להתחיל ולהשוות את ההצעות: אחד כולל מכונת הקפה, בשני אין חנייה ו… אוףףףף איך יוצאים מזה?״.
אצלנו בMeetinkz לעומת זאת בקליק ראשון מגדירים מיקום, כמות משתתפים ואופי המפגש ומקבלים מיד את כל תוצאות החיפוש הרלוונטיות. בקליק שני בוחרים את הלוקיישן המדויק (תו"כ אפשר בצ'ט לשאול אותנו שאלות…ממש אותנו, לא מכונה ולא מחשב, סיגל או אני מיד עונות). קליק שלישי: מ ז מ י נ  י ם.

אנו מאפשרות להיחשף, להתארח ולקבל השראה במקומות קסומים וייחודיים שלא נולדו חדרי ישיבות אבל מאפשרים זאת ואי אפשר למצוא אותם בשום מקום אחר: חדרי טעימות של יקבים, בתי מלאכה שונים ומגוונים ועוד ועוד״.

יש לך דוגמה ללקוח שהייתה לו בקשה יוצאת דופן? ומה הייתה דרך הטיפול שלכם?

״היתה לנו פנייה מחברת סטארטאפ שהיתה צריכה משרדים שייראו משרדי החברה שלהם, לטובת מפגש עם משקיעים. מצאנו להם מקום שקיים אצלנו במאגר ותאם את הדרישות, הם קיבלו מתחם פרטי הכולל לאונג', מטבחון ושני חדרי ישיבות קטנים במחיר יומי מעולה מבחינתם. 
אין כמעט פנייה שאין ביכולתנו לתת מענה
. אנחנו באוויר בסה"כ חודשיים וכבר נתנו מענה לחברות שחיפשו חדר ישיבות מרשים לפרזנטציה, חלל סדנאות באווירה כפרית, בניית תכניות אסטרטגיה עם נוף ירוק, פגישה באווירת סלון ביתי, וידאו קונפרנס עם לקוחות בחו"ל ועד ועוד. כמו כן אנו נותנים מענה לחברות שמחפשות מקום לסדרה של עשרה מפגשים, יומיים רצופים של דיונים ואפילו סדנה רצופה של יומיים כולל לינה ונוף של 24 שעות לים. סיגל, מנהלת הלקוחות שלנו סוגרת להם כל מה שצריך: כיבוד, ארוחות, מיקומים של מגרשי חנייה קרובים… הכל״.  

איך את בוחרת את המקומות?

״בשלבי הפיתוח בחרתי את המקומות אחד אחד. פיזית נסעתי וביקרתי, לאורכה ולרוחבה של הארץ. היום המקומות מוסיפים את עצמם באופן עצמאי ואנחנו מאשרים את הצטרפותם לאחר בדיקת הנכס. גם כעת לאחר שנכס מוסיף את עצמו ואנחנו מאשרים, אני או סיגל נוסעות להכיר ולבדוק באופן אישי. מאוד מאוד חשובים לנו האסתטיקה, השקט, המרחב, המיקום, הניקיון, השירות ומעל הכל הדיוק בפרטים הקטנים, שכל מה שמובטח אכן יהיה קיים במציאות״.

מה לדעתך הערך המוסף של המקומות שאת מצרפת לאתר?

״תחילה המגוון, יש לנו באתר כבר 100 לוקיישנים שאף אחד לא דומה לאחר. אנו מאפשרים ללקוח להתאים בין מטרות הפגישה לאופי החלל. אם לדוגמה הלקוח צריך חדר ישיבות עבור פרזנטציה ללקוח אסטרטגי שלו, יש לנו מגוון חדרים שעונים על הדרישה. אם מחפשים חדר מלא השראה, שונה לגמרי מחדר הישיבות הקיים בחברה, כדי שיינתק את הצוות ויגרום להם לחשוב שונה ולשנות תפיסה – גם לכך יש מגוון לוקיישנים צבעוניים, מעוצבים ומעלים חיוך.
שנית, היכולת להזמין במקום אחד ובפעם אחת: לוקיישן, כיבוד בוקר, עמדת קפה, מקרן מסך וארוחת צהריים. לאפשר למזמין להתמקד בתכנון תוכן הפגישה, שבסוף – זה הכי חשוב״.

 איך עלה הרעיון להקים את החברה?

״במהלך עשר השנים האחרונות עבדתי בתפקידים שונים בענף האירועים. תמיד נמשכתי לשוק העסקי. עם השנים זיהיתי שחברות כל הזמן מחפשות חללים שונים למטרות מגוונות, לשנות, לרגש ובעיקר להוציא את העובדים מאזור הנוחות. בנוסף, בעלי המקומות מאפשרים לעצמם הכנסה פאסיבית בימים ושעות שהחלל שברשותם פנוי וגם פה זיהיתי פוטנציאל״.

אז קמים בוקר אחד ומחליטים להקים חברה?

״אני חושבת שברגע שקמים בבוקר ומבינים שיש לך בידיים משהו שאתה מאמין בו בכל כולך, ממש כזה שגורם לך להתרגש, לחשוב ולהרגיש אותו 24 שעות ביממה, שצמח בך והתבגר אתך וסוף סוף הצלחת לתת לו שם, חייבים לשתף אותו עם העולם. אז יושבים ומתכננים את הסיכונים טוב טוב, ויוצאים לדרך. מהרגע שלקחתי את ההחלטה, לא הסתכלתי אחורה, לא לצדדים, רק קדימה. מבחינתי להסתכל קדימה בלבד זאת הדרך היחידה בה אתה לא נותן לפחדים לשתק אותך, לא נרתע ממחסומים ומבין שזהו, אתה על הדרך המהירה, ויתרת על מה שעשית עד היום… ונשארה לך רק ברירה אחת – להצליח״.

כמה עובדים את מנהלת? ואיזה מנהלת את?

״היום אנחנו 3 אנשי צוות יחד איתי. לכל אחד תפקיד מוגדר, ודעתו של כל אחד היא סופר חשובה. חשוב לי שכל מי שרץ איתי קדימה ירגיש שותף מלא לעשייה. אני אוהבת לשתף, להתייעץ, להעביר את הסמכות הלאה, אין לי שום צורך ורצון לרכז את הכל אצלי. אני יודעת בדיוק במה אני טובה ובמה לא, וכל מה שלא, אני מעבירה למי שכן טוב בו״.

תחנות מרכזיות בקריירה שלך?

״בגיל 24 ובמקביל לתואר הראשון הקמתי את החברה הראשונה שלי "בציר חוויה של טעמים", במסגרתה מיתגתי ושיווקתי יינות בוטיק מהארץ והעולם. לאחר לידת בני הבכור בחרתי להמשיך לדבר הבא וניהלתי את מערך המכירות של קבוצת Deplus שכללה 2 לוקיישנים לאירועים, חברת מוסיקה, חברת קייטרינג והפקות חוץ. שם התאהבתי לראשונה בענף האירועים והבנתי שבעצם כל מה שאני צריכה בחיי המקצועיים אלו תפקידים לא שגרתיים, כאלו שבהם אף יום לא דומה לאחר, שמציפים אותך באדרנלין״.

מה החזון? איפה תרצי לראות את החברה בעוד שנתיים?

״בעוד שנתיים אני מקווה שהלקוחות שלנו לא יצליחו להיזכר איך הם הסתדרו לפני שהיה את MEETINKZ״.

אני מאמינה שהחזון של MEETINKZ יכול להתגשם כי יש כאן רעיון מצויין וביצוע מקצועי, סגרו לנו פינה וכאב ראש גדול. 

בהצלחה!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

4 תגובות

 1. אביטל אנגל

  23 ביולי 2017 ב 23:06

  יוזמה ורעיון מושלמים!
  תודה על השיתוף

  הגב
  • Liat Lazar

   24 ביולי 2017 ב 08:05

   איזה כיף שגם את חושבת ככה. זה באמת עובד ניסיתי.

   הגב
 2. טל בר

  28 ביולי 2017 ב 21:07

  רעיון מעולה. מסוג הדברים שאחרי שהם קיימים, נשאלת השאלה איך לא חשבו על זה קודם. תודה שחשפת אותו כאן, אני בהחלט מתכוונת להשתמש בו

  הגב
  • Liat Lazar

   29 ביולי 2017 ב 12:31

   משמח אותי לקרוא שגם את התרשמת.

   הגב
דילוג לתוכן