ליאת לזר

יועצת עסקית לארגונים בצמיחה

4 דברים שלמדתי בכנס של Scaling Up בדאלאס

ורן הרניש, המנכל והמייסד של Scaling Up
עם Verne Harnish המנכל והמייסד של Scaling Up

חזרתי מהכנס של Scaling Up בדאלאס עם המון תובנות ומחשבות שרצות לי בראש. הכנס מיועד ליועצים של Scaling Up ובנוסף להם השתתפו בו גם 1,000 מנכ"לים וחברי הנהלות מרחבי ארה"ב. אירוע מושקע ועשוי היטב, מלא בהרצאות, נטוורקינג והשראה. איך אני משתפת אתכם בלי לחפור ומביאה לכם ערך? החלטתי ש-Less is More.

חילקתי את הפוסט לארבעה חלקים קצרים. שאלות חשובות שכדאי שהמנכ"ל ישאל את עצמו ואת ההנהלה כדי לוודא שאנחנו מטפלים בחסמים שמונעים מהארגון לצמוח, משפטים שנחקקו לי בזיכרון, המלצה לספרי קריאה והרצאת השראה שאם תוכלו להביא להנהלה או לכל החברה היא תשאיר את כולם עם תחושת העצמה שהכל אפשרי.

4 שאלות שכדאי שתשאלו את עצמכם ואת ההנהלה שלכם על מנת שתוכלו לצמוח.

  1. מה מונע מכם לצמוח, להשיג את היעדים של הארגון?
  2. מה הדבר שאתם צריכים לשחרר?
  3. איפה בארגון אתם צריכים להשקיע עכשיו, לפני שיהיה שם משבר?
  4. מהם הדברים שאתם יכולים לעשות כדי להיות מספר אחת בתעשייה שלכם?

שני משפטים חשובים שמעוררים מחשבה

  1. the best protection against inflation is investing in your own skills"  – Warren Buffett"
  2. כדי שיהיו לך לקוחות שמחים, צריך עובדים שמחים ומרוצים!

שני ספרים מומלצים:

1. BE 2.0 (Beyond Entrepreneurship 2.0) Turning Your Business into an Enduring Great Company By: Jim CollinsWilliam Lazier  הספר עוסק במהי מפת הדרכים ליצירת חברה שלא רק שורדת את התפתחותה אלא משגשגת, משנה את העולם בעשורים הבאים.

2. Life After the Death of Selling: How to Thrive in the New Era of Sales By: Tom Searcy . איך לשגשג בעידן החדש של מכירות? טום סירסי מציג מה יהיו תפקידיהם של מנהלי המכירות וכיצד למנף טכניקות חדשות כדי לא רק לשרוד, אלא לשגשג ולצמוח.

הרצאת השראה של Andre Norman

ההרצאה של אנדרי היתה הדבר שבשבילו היה הכי כדאי לטוס לדאלאס. הסיפור האישי שלו והאופן שהוא מספר אותו נשאר לי חקוק בראש ובלב. ממליצה, אם אפשר, להביא אותו להרצאת השראה להנהלה וגם לכל החברה. המסר: הכל אפשרי!

מאסיר לפרופסור, כמה מילים על אנדרה
אנדרה נורמן ריצה 17 שנים בכלא האמריקני, מתוכן שנתיים (!!!) בצינוק. בשלב מסויים החליט שהוא משנה הכל ויוצא ממעגל הפשע-כלא, למרות שלאדם עם הרקע הזה ובמקום שבו הוא נמצא יש אפס סיכויים להצליח.

מאנאלפביתיות לפעילות כנופיות, ילדותו של אנדרה הכינה אותו ללא פחות מחיים של פשע ואלימות. התנהגות זו הביאה בסופו של דבר את אנדרה להידרש ליותר מ-100 שנות מאסר.

כמנהיג טבעי, הוא עלה במהירות לראש היררכיית כנופיות הכלא. שם ניהל את פעילות הכנופיות מתוך גבולות הכלא.  במהלך שהות של שנתיים בבידוד, הייתה לאנדרה "התגלות" והוא קיבל את ההחלטה לשנות את חייו. כאן מתחיל המפנה, פרק ב' של חייו, שהוא לא פחות ממרתק.

היום אנדרה נורמן מרצה מבוקש בהרווארד ובפורומים של מנכ"לים כמו EO ו-YPO ומקדיש את חייו לשיקום אסירים ועזרה לאוכלוסיות בסיכון.

בהרצאה שלו הוא מדבר על המסלול ההרסני של חייו ואיך עשה שינוי כיוון, שהפך אותו היום לאחת הדמויות המשפיעות והמובילות בשינוי חייהם של אסירים ואוכלוסיות במצוקה.

לאתר של אנדרה.

 

רוצים לשמוע יותר על Scaling Up, צרו איתי קשר, 053-3381410 או שילחו לי מייל: .scaling@liatlazar.co.il

 

 

אולי יעניין אותך

סיפור ההצלחה של iTalent ו-Scaling Up

חברת iTalent היתה הלקוח הראשון שלי שבחר ליישם את המתודולוגיה של Scaling Up וגייס את כל הארגון לתהליך של מחוייבות ועבודת צוות, שהובילה לתוצאות שיא ולקפיצת מדרגה בכל הפרמטרים העסקיים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן